Ze života ›  Kultura › 

2x Jiří Suchý

LadyBird
Aniž bych se o to snažila, měla jsem příležitost vidět s velmi krátkým časovým odstupem dvě hry Jiřího Suchého. Jednu v podání Horáckého divadla v Jihlavě a druhou přímo v divadle Semafor.

Z návštěvy Semaforu jsem měla malinko strach. Přeci jenom to není žánr, který bych nějak výrazně vyhledávala. Písničky a básničky Jiřího Suchého mám ráda, ale nedovedla jsem si představit celé představení. Byla jsem však příjemně překvapená. Hudební komedie Lysistrata byla zábavná a vidět Suchého s Molavcovou naživo, byl opravdu zážitek. Pěvěcké výkony všech učinkujících byly úžasné. Našla jsem skvělou recenzi, takže nebudu vymýšlet nic nového. Souhlasím se vším až na tu délku představení... celou dobu jsem se bavila, takže mi to vleklé nepřišlo.

Vleklé mi naopak přišlo to jihlavské divadlo - Kdyby 1000 klarinetů. Díky filmovému zpracování známá hra, plná ještě známějších písniček. Bohužel divadlo nemá tak kvalitní pěvecký soubor jako Semafor, takže to v některých chvílích trochu drhlo... Já mám ty písničky prostě nejraději v podání Suchého a Šlitra. Navíc mi dojem kazil pán, který seděl za mnou a neustále si falešně pobrukoval. Přesto tohle představení patří v letošní jihlavské sezoně k těm lepším.

Závěrem ještě takové povzdechnutí...V Semaforu bych nemohla dělat ani uvaděčku, protože i ty musí umět zpívat:(


 Ze života  Kultura  0 Komentáře LadyBird, March 30th, 2009Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence