Cestování&rekreace › 

A je po dovolené

LadyBird
Nic neutíká tak rychle jako dovolená. Takovou dobu jsme se těšili a najednou je to fuč. Ovšem při výběru jsme měli šťastnou ruku.

A to jsme tentokrát postupovali trochu netradičně. Většinou si člověk vybere místo a pak tam hledá ubytování. Protože jsme se chystali na dovolenou v šesti, byl rozhodujícím faktorem termín (za celé tři měsíce jsme našli pouze jeden týden, který vyhovoval všem) a 3 oddělené ložnice v apartmánu. Velice rychle se nám tedy zúžil výběr míst na dvě – ostrov Rab a Pakoštane. Nakonec se nám víc líbil apartmán na Rabu ve městě Lopar.

Bylo to docela rychlé rozhodování, takže podrobnější informace o destinaci jsme začali hledat, až když bylo objednáno, a dostali jsme strach. Na většině prospektů totiž Rab - Lopar doporučovali jako místo vhodné pro rodiny s malými dětmi. Nejvíc se tam jezdí kvůli 1,5 km dlouhé písčité pláži (Rajská pláž) s velmi mělkým mořem. Na některých fotkách to vypadalo jako Balaton:( Trochu nás uklidnil web o potápění, kde Lopar doporučovali jako místo vhodné pro potápění a mail od delegáta, který nás ujistil, že na ostrově je kromě Rajské ještě spousta dalších menších pláží a hluboké moře.

Všechno začalo poněkud neslavně. Autobus, který pro nás v Praze přijel, vypadal, že nedojede ani na konec Prahy natož do Chorvatska. Nemýlili jsme se. Už před Beranovem nám prdlo kolo. Skoro 2 hodiny jsme stáli na poli u D1 a čekali, až to řidiči opraví. Naštěstí se nic dalšího nestalo a bus s námi dojel až na Rab.  

A pak už bylo všechno skvělé až do konce. K našemu velkému úžasu jsme zjistili, že 90% všech turistů a naštěstí 99% českých turistů tráví dovolenou u té ošklivé placaté pláže, které říkají Rajská. Na druhé straně města, kde jsme bydleli my, byl absolutní klid a spousta krásných malých „plážiček“.  Vystřídali jsme jich několik a všechny byly parádní. Většinou byl na břehu písek, pár metrů ve vodě kamínky a pak už zase písek. Boty do vody, které jsme měli s sebou, někteří ani nevytáhli. Někteří je alespoň z principu několikrát provětrali.

thumbRab1.jpg   thumbRab2.jpg

Ačkoliv mi to někdo nevěří, strávili jsme celou dovolenou povalováním na pláži, houpáním na vlnkách (vlny se tam tomu moc říkat nedá) a občas jsme se vzmohli na nějaké blbnutí s míčem. Když už se nám toho válení zdálo moc, vyrazili jsme na půldenní výlet do města Rab. A samozřejmě nesmím zapomenout na Míšovi ranní výběhy. Jinak opravdové týdenní lenošení:)

Nakonec ještě musím pochválit delegáta CK FIRO-tour. Vysvětlil, poradil, pomohl, zařídil. Za ten starodávný autobus vypravený CK Victoria, která v tomto případě pro FIRO zajišťovala dopravu, nemohl. Snad už jsme tentokrát jeli busem opravdu naposled (i když nikdy nevíš, tohle už jsme říkali před 4 lety taky:)).

Postřehy
  • luxusní apartmán za slušnou cenu
  • vyplatí se kousek popojít a najít si "vlastní pláž"
  • vynikající místní restaurace (Večeře se dá pořídit za  40 – 70 kun. 40 chtěli například za pizzu, 70  za speciality jako třeba ryby.  Většina jídel byla 55-60. Všude dávali obrovské porce. Točené pivo bylo za 15, lahvové v obchodě cca 6)
  • velice drahé ovoce – stojí minimálně jednou tolik co v ČR
  • z Loparu se dá dopravit do okolních měst linkovým busem. Autobusy jsou klimatizované a zastaví tam, kde si řeknete:) Můžete si ho stopnout i mimo zastávku. (Lopar-Rab 24 kun)
  • přímo z Loparu jezdí několikrát denně trajekt na ostov Krk. Bohužel jezdí do nějakého malého městečka, které je jenom přístavem a není tam ani na co koukat ani kde se koupat. Museli byste tam sednout na bus a zajet třeba do Bašky. Trajekt jede 1,5 hodiny.
  • Buck: běhání byla strašná dřina i brzo ráno. Bohužel nebyla po ruce žádná dlouhá písečná pláž na nějaké běhání naboso jako v "life-style journal". :) Poznatek - Dederonští běžci nezdraví ani v Chorvatsku, zato Taloši rádi a vřele!
  • foto

 Cestování&rekreace  3 Komentáře LadyBird, August 26th, 2008Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence