Ze života ›  Kultura › 

Březnová divadla

LadyBird
Pomalu se blíží náš dlouho očekávaný přesun na Vysočinu, a tak se snažíme užít si Prahy, jak jen to jde. Jedna z mála věcí, která mi určitě bude chybět, je velké množství divadel. I když to jihlavské vůbec není špatné, takový výběr jako nabízí velkoměsto, tam zkrátka není:( V březnu jsme se opravdu rozšoupli a v divadle jsme byli hned několikrát. Dnes mám tip na dámskou jízdu:

Divadlo Radka Brzobohatého – Vyhazovači (autor John Godber)

Žádný hluboký kulturní zážitek jsme od tohoto představení s mojí valašskou kamarádkou nečekaly a ani se nekonal. „Oddychovku“ jsme zvolily záměrně, protože to byl páteční večer, který měl pokračovat jízdou po pražských klubech:) Pohled na 4 šikovné mládence nám připadal jako dobrý začátek takového večera. Mládenci nás sice nerozparádili tak, jako skupinku „náctiletých“ děvčat, která po představení málem omdlela, když na ně mladý Brzobohatý po cestě do baru mrknul:), ale podívaná to byla pěkná a ve většině případů i vtipná. Pánové Ondřej Brzobohatý, Tomáš Racek, Petr Vágner a Vojtěch Hájek ztvárnili mnoho mužských i ženských postav (vyhazovače, návštěvníky a návštěvnice discobaru) a těžko říci, které jim seděly lépe. Rychlé převleky, vychytané detaily, hudba Ondřeje Brzobohatého…divadlo představení popisuje jako „energií sršící hudební komedii“ a s tím musím souhlasit. Stránky divadla.  

Komorní Fidlovačka – Nejlepší kamarádky (autor Pavol Weiss)

Pavol Weiss je v prý v Čechách přezdívaný „slovenský Viewegh“. Žádnou podobnost jsem nenašla, takže možná jenom stejně vypadají, nebo je čte stejný počet lidí…nevím, ale tenhle druh Viewegha je rozhodně lepší než ten náš.

Příběh dvou nejlepších kamarádek – oddané podváděné manželky a svobodné „sebevědomé“ milenky ženáčů. Obě se snaží přesvědčit samy sebe, že jsou šťastné a spokojené. Obě se snaží přesvědčit tu druhou o své pravdě. Hra však není nějakým nesmyslným žvatláním o tom, jací jsou chlapi prevíti a ženské chudinky. Podle mě je autor naprosto nestranný a s nadhledem popisuje svět mužů i žen. Je to veselé i smutné, jednoduše tragikomedie:) Herečky Martina Randová a Sandra Pogodová si hru vyloženě užívají a nabízí opravdu báječnou podívanou.
Co myslíte, zajistí Vám perfektně vyžehlená košile a teplá večeře šťastné manželství? Může být emancipovaná svobodná žena šťastná? Jak je možné, že spolu můžeme kamarádit, když spolu ve skutečnosti neustále bojujeme o chlapy? Stránky divadla.

 

 Ze života  Kultura  0 Komentáře LadyBird, March 27th, 2008Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence