Ze života ›  Kultura › 

Donaha!

LadyBird, Buck the Bug
Pokud se těšíte na pikantnosti z našeho soukromí, musím vás zklamat:) Chceme vám totiž doporučit úplně jiné naháče. Předminulý týden jsme se vypravili do Divadla na Vinohradech na muzikál Donaha! Pokud se vám zdá, že to neslyšíte poprvé, je možné, že jste viděli filmové zpracování.
 
Ani nevím, jak to pořádně popsat.  Už dlouho, jestli vůbec někdy, jsem neviděla představení s takovým množstvím herců i kulisáků. Je náročné jak po herecké stránce, tak i po té technické.  Děj se odehrává na několika místech, takže bylo třeba vymyslet jednoduché a rychlé střídání dekorací. Klobouk dolů – je to opravdu chytře a vkusně udělané. Scény se vám s neuvěřitelnou rychlostí mění před očima a na jeviště vbíhají stále nové zpívající postavy. Herecké obsazení je přímo hvězdné (dalo by se říci i "seriálové"): Jiřina Jirásková, Ladislav Frej, Filip Blažek, Michal Novotný, Pavel Rímský, Zlata Adamovská, Bára Munzarová a mnoho dalších.

Děj je poměrně jednoduchý.  Krachující továrna vyplivne mnoho nově nezaměstnaných mužů, kteří jenom stěží hledají práci. Když jednoho večera vidí davy žen, které jdou na striptýzové představení hochů z New Yourku, a najdou mezi nimi i své současné či bývalé manželky, dostanou nápad. Co takhle založit vlastní striptérskou skupinu, secvičit číslo a dokázat tak sobě, svým ženám i dětem, že ještě za něco stojí? ….. Čeká Vás spousta srandy a nahatých chlapů, ale i nějaké ty podněty pro přemýšlení o životě.

Buckův komentář:
Mohlo by se zdát, že hra je podívanou pouze pro ženy. Pravdou je, že jsem se parádně pobavil i já. Musím přiznat, že když jsem odkýval toto divadlo, buď jsem přeslechl nebo mi bylo úmyslně zatajeno, že jde o muzikál. I přes nedůvěru k této formě (hlavně kvůli rádoby uměleckým pokusům různých žentourů a kolohnátů), jsem si vše užil.
Vřele tedy doporučuji! Rozhodně lepší než zoufalý Maraton. :)

 Ze života  Kultura  0 Komentáře LadyBird, Buck the Bug, April 26th, 2008Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence