Sport ›  Běhání ›  Závody ›

Giro Lago di Resia & Melago 2009 (1. 8. - 9. 8. 2009)

Buck the Bug
Můj první závod ve skutečné cizině, můj první noční závod, můj první tréninkový týden v horách... to byla lákadla, kvůli kterým jsem vyrazil s jihlavskými běžci do Melaga v Jižních Tyrolích.

U příležitosti 10. ročníku se závod okolo jezera Lago di Resia (Reschensee) běžel v noci, což pravidelní účastníci z ČR hodnotili kladně, neboť v minulých ročnících bývalo dopoledne velké horko. Já jsem se tmy spíše obával. V zimě sice běhám s čelovkou, ale není to příliš příjemné. Nakonec to však byl super zážitek. Trať byla osvětlena loučemi, účastníci si navíc mohli svítit silnými čelovkami, které byly v ceně startovného. Atmosféra byla úžasná i díky obrovskému množství diváků, kteří kromě svého hlasu hojně používali také zvonce (jak jinak v této části světa :). S výsledným čistým časem 1:04:47 jsem bezprostředně po doběhu nebyl příliš spokojen. Původně jsem chtěl běžet alespoň o 3 minuty rychleji. Něco málo lze přičíst na vrub zhoršené viditelnosti. Zásadnější vliv asi však měla nedostatečná aklimatizace, protože v dalších dnech se mi běhalo čím dál tím lépe. Přeci jenom se běželo o kilometr výše než jsem zvyklý.

Kdybych měl hodnotit závod po organizační stránce, určitě oceňuji nápad nočního běhu, bohatý balíček (čelovka, čepice, přívěšek, skvělé občerstvení po doběhu) a skvělou atmosféru během závodu. Celkový dojem pak ale trochu zkazilo vyhlášení výsledků a losování tomboly. Organizátoři si s klasickým italským přístupem moc nelámali hlavu s dodržením časového plánu. Losovat a vyhlasovat se začalo až kolem jedné hodiny ráno. Do té doby ve stanu probíhala diskotéka pro místní omladinu (s ne příliš kvalitní kapelou a hlavně spoustou cigaretového kouře).

Velkým zážitkem pro mě byl výlet na Nock spitz. Nejsem horal a tak mi napřed vůbec nedošlo, co mě čeká. Alpy holt nejsou Vysočina... :) Poprvé jsem se dostal po svých nad 3km a ani cesta dolů, které jsem se docela obával, nebyla tak strašná.

I po běžecké stránce se  týden vydařil. Běhali jsme většinou 2x denně, především v nižší intenzitě. Samozřejmě jsme si nemohli odpustit pár kopečků a hlavně pak výběh k nedaleké chatě Atlantis (převýšení 400m na necelých 4km). Celkem jsem naběhal za 9 dnů 194km. A musím říct, že po návratu jsem měl dojem, že mohu létat! :)
thumbPICT0191.JPG thumbPICT0194.JPG thumbPICT0198.JPG thumbPICT0201.JPG thumbPICT0202.JPG thumbPICT0205.JPG thumbPICT0208.JPG thumbPICT0214.JPG thumbPICT0215.JPG thumbPICT0222.JPG thumbPICT0234.JPG thumbPICT0242.JPG thumbPICT0246.JPG thumbPICT0266.JPG thumbPICT0272.JPG thumbPICT0282.JPG thumbPICT0283.JPG thumbPICT0286.JPG