Ze života ›  Kultura › 

Perfect Days s Miladou to je Kumšt

LadyBird
Máme za sebou další divadelní nášup a tady je naše krátké zhodnocení…

Perfect Days

Tak to je moje srdeční záležitost! Nikdy bych nevěřila, že vás některé představení může tak uchvátit, že ho chcete vidět i po třetí:) Oproti televizní repríze má divadlo velkou výhodu – každé představení je malinko jiné. Zvlášť, když v něm hraje Zuzana Bydžovská, Pavel Liška a Martin Zbrožek. A o čem to je? Hlavní hrdinka, pomalu čtyřicátnice, je krásná a úspěšná. Má luxusní byt, prosperující podnik, talk show v televizi, ale ještě pořád neví, čím by chtěla být, až bude velká. Navíc má nesnesitelnou matku a její nejlepší kamarád je homosexuální kadeřník (Zbrožek). Touží po dítěti, ale žádný potenciální otec není na obzoru. Rozhodne se to řešit poměrně netradičním způsobem. To si prostě nemůžete nechat ujít:) A ještě jedno lákadlo pro dámy: Lišák i Zbrožek se tam svlékají:) Stránky divadla.

Ukázky:
Perfect Days1
Perfect Days2

Milada

Po výborné zkušenosti s Perfect Days jsme se rozhodli vyzkoušet další hru Divadla Na zábradlí. Nedokončenou operu Milada. Zaujal nás popis „Ráno mrkev, večer nic!“ a obsazení – Liška s Poláškem:) Přemýšlím jak to popsat, ale moc se to nedá. To je nutné vidět a mnohé napoví i ukázky:

Milada (nedokončená opera)
Milovník z Pobřeží slonoviny 1
Milovník z Pobřeží slonoviny 2

Pokud se chcete zase jednou pořádně zařehtat, tak doporučuji. Stránky divadla

Kumšt

Do třetice všeho dobrého… a to hodně dobrého. Poděkování patří Humpovi, že si na nás vzpomněl, a Janě, že to všechno tak pěkně zařídila;)
Kumšť uvádí Divadlo Na Jezerce pod režisérskou taktovkou Jana Hřebejka. Jak jsem si někde přečetla, tak tuto „komedii o životě“ napsala francouzská dramatička před 13 lety a získala za ni Moliérovu cenu.  Je to hra pro tři herce, tři židle a jeden obraz. Na Jezerce se v ní sešli tři Janové – Tříska, Kačer a Hrušínský – a je to opravdu herecký koncert! Koncert na téma mezilidské vztahy.  Dokáže jeden bílý obraz s tenkými bílými proužky rozvrátit dlouholeté přátelství?. Stránky divadla.

Upoutávka

 

 Ze života  Kultura  0 Komentáře LadyBird, May 29th, 2008Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence