Sport ›  Běhání ›  Závody ›  Běžec Vysočiny ›

BV: Memoriál Luboše Svobody 2009

Buck the Bug
Velká cena Běžce Vysočiny je zahajovacím závodem Poháru Běžce Vysočiny, ale hlavně je také Memoriálem Luboše Svobody (Hejkala). Proto nepřicházelo do úvahy, že bych mohl chybět.

Oproti loňskému ročníku byl start přesunut na atletický stadión a celková vzdálenost závodu se prodloužila na 9km. První nejodvážnější odhad možného výsledku byl čas 36:00, ale z toho mě rychle vyléčilo úterní proběhnutí trati po čtyřstovkách na oválu. Poslední dobou na sobě pozoruji výpadky paměti na události přesně před jedním rokem... podobně jako u Peček jsem úplně zapomněl na profil trati. Kopec to není nikterak prudký nebo extra dlouhý, ale tak akorát, aby to bylo ve stehnech cítit. :) Nakonec jsem upravil očekávání na 37 minut.

Už po prvním kole za 9:59, které bylo delší o 200 m - tj. 2,6km, bylo jasné, že i to bude problém. Celou dobu jsem někoho dobíhal, což je sice příjemné, ale na druhou stranu je to znamení zbytečně opatrného začátku. To bych potřeboval spíše u maratonu, kde většinou přepaluji, ale ne u krátkých běhů. :( Další 2,2km kola už byla svižnější 9:19, 9:22 a 9:01. Tudíž spokojenost tak na půl, čas to není úplně špatný. Chtěl jsem se však před půlkou v Pardubicích ujistit, že na krátších tratích není tempo kolem 4 minut úplně nereálné. No uvidíme! Ale budu se asi držet času 1:32 a hranici 90 minut nechám na nějakou pozdější půlku.

Na závodech nejde pouze o běhání a tak jsem byl rád, že jsem se mohl pozdravit i s Vláďou Diatkou (Vl001), Sváťou Sedláčkem (running-observer), ale taky s Jardou Novákem z Budějovic (organizátor podzemního maratonu)!