Sport ›  Běhání ›  Závody ›

Memoriál Luboše Svobody

Buck the Bug
Závody jsou příjemným zpestřením běžného běhání. Nejsou pro mne však něčím, bez čeho bych nedokázal žít, ať už kvůli čárkám nebo pohárové turistice. :) Přesto jsem si tento pátek vzal dovolenou právě kvůli běžeckému závodu. Velká cena Běžce vysočiny byla totiž také memoriálem Luboše Svobody (Hejkala). Znali jsme se především prostřednictvím blogů a osobně jsme se potkali jenom při loňské půlce v Novém Veselí. I tak se mi zapsal do paměti jako velmi příjemný, bezprostřední chlapík, který dokázal psát o běžeckých zážitcích s neskutečným zaujetím a nadšením. Jeho detailní rozbory závodů se staly mezi běžeckými bloggery legendárními.

Běh se konal na jihlavském Heulose, v okolí bývalého letního kina a zoologické zahrady (ta naštěstí není bývalá). Tato oddychová zóna je místem, kam chodí nejen rodiny s dětmi a sportovci, ale i omladina vychutnávající si buket krabicového vína (v lepším případě). Další nepříjemností tohoto místa je, že ho dosud nedokázaly pomazané hlavy uzavřít pro auta. Takže se zde prohánějí i zoufalí tunningáři letitých vraků. :( Nicméně samotný závod byl velmi dobře zorganizován včetně vkusné piety za Luboše. Do Jihlavy přijeli i Vl001 (zachránce Lubošova blogu a jeho dřívější analytický rival), Exploser a Franta Holý.

Protože hlavní motivací nebyly běžecké úspěchy, byl jsem o to více překvapen tempem i celkovým dojmem z běhu. Na jaře poprvé jsem si závod užil a i výsledný čas byl lepší, než jsem čekal. Kdyby se běželo celých 10 kilometrů, možná bych se i přiblížil loňskému maximu z Konopiště.

Malým bonusem bylo, že jsem si koupil nové boty Saucony od Robina Vohlídala (Prorun).