Ze života ›  Kultura › 

Oněgin byl Rusák

Buck the Bug
Divadlo v Dlouhé je naše oblíbené a zatím se nám nestalo, že bychom šlápli vedle. Proto u něj mám odvahu jít i na něco, na co bych v jiném divadle nešel. A představení "Oněgin byl Rusák" byl přesně ten případ. Když jsem si přečetl, že jde o volné pokračování "Hrdý budžes", byl jsem docela skeptický. Budžes jsem viděl dvakrát v televizi, ale moc mne nenadchl. Hlavně asi proto, že Bára Hrzánová nepatří k mým oblíbeným.

Nebudu to protahovat ... to, co připravil ensemble z Dlouhé, je něco úžasného a zcela jiného!!!
Helenka a její spolužáci vzpomínají na dobu, kdy končili studium na gymnáziu. Samozřejmě se všemi radostmi i strastmi. Navíc v době, kdy to zas až taková sranda nebyla. Recese nemusela být vždy brána jako pubertální výlev, ale mohla skončit vyloučením ze školy... v lepším případě.
Během představení se na jevišti vystřídal možná celý soubor a prokázal, že k hudbě mají herci více než pozitivní vztah. Děj je prokládán tématickými hudebními vložkami - populárními i polo-ilegálními písněmi té doby. Při prvním vstupu jsem si říkal "pro boha, co je to za strašidlo". Když však zazněly první tóny, bylo jasné, že to strašidlo má představovat Kratochvílovou. A to teda dokonale!!! :) Obecně lze říct, že nejen kostými, ale i interpretace se téměř vyrovnala originálům. Zcela bezkonkureční byli "Pražáci" od Pražského výběru nebo třeba "Variace" od Mišíka.  

Zkrátka a dobře mi nezbývá než toto představení doporučit!!! Ale pospěšte si! Pokud projdou návrhy některých chorých mozků, mohlo by jedno z nejlepších a nejúspěšnějších malých pražských divadel zaniknout. :(((((((

Link na stránky představení.

BNR_468x60.gif

 Ze života  Kultura  0 Komentáře Buck the Bug, May 19th, 2008Aktuální články

Aktuální komentáře

Kategorie

Linky

RSS blogu

Podporuji

Behej.com
Running Training Log
Opera, the fastest and most secure web browser Connectria.com

Reklama


Evidence