1/2TKM Unhošť 2010

Buck the Bug
Lednová Unhošť je již tradice. Letos to byla již 4. účast - 1x maraton a 3x půlmaraton.
Loni jsem si zde dokonce zaběhl i půlkový osobák, ale letos je situace trochu jiná. Zatímco jsem minulý rok ladil na maraton v Budějovicích, nyní sbírám především kilometry na jaro. Proto jsem pojal letošní účast spíše jako výlet a příležitost potkat známé.

Na start nesoutěžního půlmaratonského běhu se postavilo 10 běžců a karty byly rozdány již během prvním pár set metrů. To, že půjde pravděpodobně Pepa Poduška do čela celého závodu, mě upozornil již Mirek Hasal. To se také na obrátce potvrdilo. Tam jsem si také odkontroloval, jak to vypadá za mnou. Bylo jasné, že pokud nepřijde nějaká krize to úplného zastavení, žádné drama se konat nebude.
První dvě kola se zdálo, že mám neobvyklé štěstí a že poběžím ve skupince. Bohužel jsem jako vždy nakonec osiřel a musel jsem bojovat s nepříjemným větrem sám. Chvíli žila naděje, že bych mohl dotáhnout maratonce přede mnou. Běželi jsme zhruba stejně rychle, ale nedařilo se mi zrychlit, abych stáhl zhruba 200m ztrátu.

Nakonec jsem doběhl bez většího stresu na druhém místě v čase 1:28:27 se ztrátou něco přes 2,5 minuty na prvního. Nutno však přiznat, že ten závod více méně odklusal s vedoucími maratonci. :)