Skip to content

Jedna tydně?

Čas čtení: < 1 min

“Jedna týdně” stále trvá! Ale…

Všechno se mění, všechno zraje, všechno se někam posouvá. A tedy i “Jedna týdně”.

Začalo to jako “bič” s pravidly, tresty, ale také s vizí, že by tato stránka mohla být více než osobní “zpovědnice”. (Původní představu a motivaci si lze přečíst na Jedna tydně? (původní)).

Opuštění původního záměru je asi trochu prohra. Zároveň však svým způsobem i výhra. Za těch pár měsíců jsem se leccos přiučil, něco málo snad i pochopil, trochu potrénoval psaní “slohových” prací. Jako hlavní přínos beru, že jsem si začal všímat všechních věcí a událostí, přemýšlet o nich, dělat si poznámky. Případně občas udělam fotku zajimavého místa nebo věci. To vše, aniž bych potřeboval zadání a hrozbu trestu.

Ale i trest pomáhá. 😉 Díky povinnosti odpustků jsem začal více vnímat dobročinnost a nutnost nějaké “obecné dobré činnosti”. Odpustky to zkrátka nekončí.

Aby to tak snad nevyznělo, “Jedna týdně” rozhodně nekončí! Nadále budou čas od času vyvěšena témata pro inspiraci. Nadále je web (a Instagram hash #jednatydne_cz) otevřen komukoliv, kdo by chtěl psát, fotit, kreslit, … přispívat. Jenom se z formálního systému výzev stává spíše nastavení mysli na občasnou (ideálně týdenní) chvilku kreativity.

Takže “JEDNOU TÝDNĚ”!

No votes yet.
Please wait...